" />

Serwis bokserski

Bokserskie forum dyskusyjne

#1 2010-03-14 14:38:19

 Retush

Jaśnie Wielmożny Pan

9588324
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 416
Punktów :   

Kostyra:Gołota walczył bohartesko

Walka Andrzeja Gołoty z Tomaszem Adamkiem była reklamowana jako Polska Walka Stulecia. Czy była? Moim zdaniem tak. Kolosalne zainteresowanie, wspaniała oprawa, dramatyczny przebieg, nokdauny - wszystko godne wielkiego widowiska.

Oczywiście znaleźli się frustraci i oszołomy. Takich nie brakuje, szczególnie gdy mogą pluć anonimowo w Internecie. I pluli na Gołotę, że się skompromitował, a walka... była ustawiona (też były takie głosy). Ale głupota nie ma granic. Faceci leją się z olbrzymią zaciekłością, Adamek wyprowadza prawie 300 potężnych ciosów,, 198 dochodzi do celu. Gołota pada, podnosi się, pada, znów bohatersko walczy, a kretyni twierdzą, że się skompromitował.

Gołota jest w tej porażce dla mnie bohaterem. Przegrał, w życiu zdarza się przegrać, zwłaszcza gdy walczy dwóch takich gladiatorów jak Andrzej i Tomek. Ale przegrał z honorem. Nie leżąc na plecach czy siedząc na tyłku, ale stojąc na nogach. Oszołomiony, ale nie znokautowany.

Ten pojedynek przypomniał mi jedną z najbardziej dramatycznych i brutalnych walk w historii boksu, w 1951 roku, pomiędzy Sugarem Rayem Robinsonem i Jake'em LaMottą o mistrzostwo świata wagi średniej. Robinson (jeden z najwspanialszych bokserów w dziejach) znęcał się nad "Bykiem z Bronksu", tłukł go bezwzględnie jak w sobotę Adamek Gołotę. W 13. rundzie sędzia przerwał walkę i katorgę LaMotty (walczono wtedy o tytuły po 15 rund).

"A widzisz, nie znokautowałeś mnie, ustałem" - powiedział po walce LaMotta do zwycięskiego rywala, gdy ten obejmował go i pocieszał. Gołota też ustał.

Szkoda, że Gołota i Adamek nie podali sobie po walce ręki, nie objęli się, jak to jest w zwyczaju nawet po najbardziej brutalnych wojnach.

Komentarz:
Tak,Andrzej mimo tego że przegrał to pokazał zaciętość i serce do walki.


Lou Duva o pracowitości Andrzeja Gołoty: „On zawsze wstaje o szóstej rano bez względu na to, która jest godzina” . 
                                                                               

Offline

 

#2 2010-03-15 19:14:56

 Hekos

Moderator

15632520
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 276
Punktów :   

Re: Kostyra:Gołota walczył bohartesko

Swięte słowa niech mówią co chcą, ale Andrew ma już swoje lata.
Przegral z chonorem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
warszawski koks sfd wywiad środowiskowy wzór mk4 rozrusznik dźwięk demotywatory rozczarowanie znaczenie dni tygodnia