" />

Serwis bokserski

Bokserskie forum dyskusyjne

#1 2010-03-23 21:05:53

 Retush

Jaśnie Wielmożny Pan

9588324
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 416
Punktów :   

Kliczko vs Sosnowski o pas WBC

Albert "Dragon" Sosnowski stanie 29 maja przed życiową szansą-walką o pas mistrza świata federacji WBC,rywalem polaka będzie sam Witalij Kliczko.

Albert Sosnowski stoczy 29 maja pojedynek życia,stawką tego ważnego pojedynku będzie pas federacji WBC,mistrzem tej federacji jest starszy z braci Kliczko Witalij.

31-letni Sosnowski w swojej karierze stoczył 48 profesjonalnych walk, z których wygrał 45; w grudniu zeszłego roku jako trzeci Polak w historii sięgnął po tytuł zawodowego mistrza Europy wcześniej dokonali tego Przemysław Saleta i Rafał Jackiewcz. Witali Kliczko uważany jest aktualnie za drugiego pięściarza wagi ciężkiej na świecie; bokserscy eksperci wyżej cenią umiejętności jedynie jego młodszego brata - Władimira, w którego posiadaniu znajdują się pasy czempiona federacji IBF i WBO.

Walka odbędzie się na stadionie "Schalke Arena" w niemieckim Gelsenkirchen.

Albert Sosnowski na walce zarobi około 1 miliona dolarów.

Starcie Sosnowskiego z Kliczką będzie niewątpliwie najbardziej prestiżowym pojedynkiem w polskim boksie zawodowym od 1997 roku, kiedy to Andrzej Gołota stanął w ringu naprzeciw legendarnego Lennoxa Lewisa.


Komentarz:
To super sprawa.  Dla Alberta to ogromna szansa i nawet jakby przegrał , to żaden wstyd przegrać z Kliczką , a kasy miałby tyle , że mógłby się ustawić w życiu. Nie można jednak z góry zakładać , że przegra , bo może wyjdzie mu walka życia i zrobi niespodziankę


Lou Duva o pracowitości Andrzeja Gołoty: „On zawsze wstaje o szóstej rano bez względu na to, która jest godzina” . 
                                                                               

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
najlepsze piosenki fronside www.wrzesien-pazdziernik.pun.pl kontakty dziewczyn z okolicy bezpieczniki golf 4 swiatla www.underworldots.pun.pl