" />

Serwis bokserski

Bokserskie forum dyskusyjne


#1 2010-03-23 21:19:53

 Retush

Jaśnie Wielmożny Pan

9588324
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 416
Punktów :   

Krytyczne opinie o Kliczko vs Sosnowski

Raczej krytyczna jest większość opinii po decyzji mistrza świata wagi ciężkiej WBC Witalija Kliczki (39-2, 37 KO) walki o tytuł z Polakiem Albertem „Dragonem” Sosnowskim (45-2-1, 27 KO). Decyzji, której tak naprawdę nikt nie może zrozumieć, a promotor rywala Tomka Adamka Chrisa Arreoli i walczącego za tydzień z Władymirem Kliczką Eddie Chambersa Dan Goossenn  uważa ją za zwykłą próbę oszukania niemieckich fanów.”Takie numery przechodzą w Niemczech, w Stanach by się nie udały” – mówi Goossen. Albert ma rację, że wziął walkę z Ukraińcem, wszyscy będziemy mu kibicować, ale wiarygodność bokserskich pasów dostała kolejny nokaut...

Przyznam się szczerze, że kiedy pierwszy raz przeczytałem na łamach niemieckiego „Bildu” o tej walce, machnąłem ręką, bo przecież to tylko bulwarowy „Bild”, gdzie sprostowań informacji jest więcej niż samych artykułów. Pomyliłem się, życie jest zawsze ciekawsze niż kabaret. Czym sobie zasłużył Albert Sosnowski na tę walkę? Niczym, poza tym, że jest bardzo bezpiecznym rywalem dla 38-letniego Ukraińca i że jego dorobek dobrze wygląda  a dla niewtajemniczonych metodami „pompowania” liczby zwycięstw jest  nawet lepszy od zwycięstw Kliczki! Sosnowski jest mistrzem Europy po zwycięstwie nad zupełnie nie liczącym się w rankingach Włochem Paolo Vidozem, ale to znaczy tyle samo w boksie co bycie najlepszym bejsbolistą w Kutnie.

Komentując wybór Sosnowskiego, tak pisze o Polaku Dan Rafael z ESPN: „Jego papiery na walkę o mistrzowski tytuł są niezmiernie cienkie.  W ostatnich czterech walkach ma 2 zwycięstwa, remis i porażkę, w tym porażkę z bokserskim przeciętniakiem Zuri Lawrence, przeciwko któremu Sosnowski nie potrafił wygrać ani jednej rundy. Nie wygrał ani jednej rundy z bokserem, który miał dorobek 24 zwycięstw i 14 porażek...” Podobnie pisze komentator bokserskiej strony sportowej Bad Left Hook, dodając obok komentarza o  walce Sosnowski – Lawrence sugestie, iż jest to tylko dla starszego z braci Kliczków walka na przetarcie przed jesiennym  pojedynkiem z Davidem Haye, bo przecież „po wygranej z Sosnowskim, Lawrence został znokautowany przez znanego ze słabego ciosu Jasona Estradę. (...) Sosnowski nie jest z nazwiska (ani talentu) zbliżony do Tomasza Adamka czy Andrzeja Gołoty, ale szansę walki o tytuł dostał...”

Autor pisze o tym samym Estradzie, którego znamy oczywiście z przegranej walki z Tomaszem Adamkiem. Ten ostatni miał dwie propozycje walki z Witalijem Kliczką – jedną jeszcze w  czerwcu 2009 roku przed walką z Bobby Gunnem, a drugą zaraz po wygraniu z Estradą. ”Menedżer Witalija dzwonił do mnie, ale nas nie interesowało wystawianie Tomka do walki w tym czasie, bo mieliśmy inne, bardziej długoplanowe i znacznie bardziej korzystne finansowo opcje dla Adamka” – mówi Kathy Duva. „Nie potrzebowaliśmy HBO, żeby mieć dla Polaka walkę o mistrzostwo świata, mogliśmy powiedzieć „tak” i to Adamek  by walczył z Kliczką”. Szefowie HBO Sports, którzy mają już dość pokazywania nudnego stylu Kliczków i faktu, że dobierają sobie coraz łatwiejszych rywali  (nie chcieli ZA DARMO pokazywać walki Chambers – Kliczko zapowiedzianej na  20 marca), nawet nie chcieli komentować najnowszego wyboru Witalija...

Zrobił to, bardzo brutalnie, jeden z najbardziej szanowanych promotorów w Stanach, Dan Goossen, który komentując obecne żartobliwe przepychanki między braćmi Kliczko, który z nich będzie w następnej (po wygranych z Chambersem i Sosnowskim) walczył z Davidem Haye, powiedział: „Byłem zaskoczony tymi rozmowami, tak jakby ich zwycięstwa nad obecnymi rywalami były już faktem dokonanym. W przypadku Witalija i jego walki z Sosnowskim tak zresztą jest, bo Witalij doskonale wie o ograniczeniach swojego przeciwnika.  Teraz będzie sprzedawał kit  kibicom jak bardzo rywal (Sosnowski) zasługuje na tę walkę, że jak przegra to zakończy karierę i że trzeba koniecznie tą walkę zobaczyć. Takie numery przechodzą w Niemczech, ale nie w Ameryce”

Komentarz:
A ja tam się ciesze:D-nie no wiem że każdy polak się cieszy.


Lou Duva o pracowitości Andrzeja Gołoty: „On zawsze wstaje o szóstej rano bez względu na to, która jest godzina” . 
                                                                               

Offline

 

#2 2010-03-24 19:00:30

 Hekos

Moderator

15632520
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 276
Punktów :   

Re: Krytyczne opinie o Kliczko vs Sosnowski

Albert się pokaże przynajmniej. Liczę na niego żeby dał z siebie 110%.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fallenangel.pun.pl www.outsiders.pun.pl www.twilightever.pun.pl www.mysteamforum.pun.pl www.ratowniki.pun.pl